Loučení s Ligou

publikováno 20.12.2015 (aktualizováno 30.12.2015)

Loučení s ligou

Závěrečné kolo sezóny 2015 a zároveň i poslední představení velkého podniku Ligy PNF sice trochu smutku prostě do všech fotbalových duší přinést muselo, nicméně fotbal se opět jako vždy hrál v duchu přijatých a pečlivě střežených pravidel, bavil hráče i publikum a bylo se rozhodně opět na co dívat. Nechyběly dramatické zápasy, došlo i na překvapivé výsledky, k vidění byly i pěkné technické fotbalové kousky, parádní individuální výkony. Posezení a vyhlášení výsledků v Hostivaři „U Hrubešů“ se taky povedlo, zazněla děkovná slova. A že bylo a je za co poděkovat.

Ale jak to nakonec všechno dopadlo?

Celková tabulka Ligy PNF ročník 2015

Skóre

1 La Kosa Nostra

2 Braník Bojs

3 Meteor Letná

4 J.B.Balet

5 Pacheco Padres

6 Hardly Athletic

La Kosa Nostra

Už od úvodního zápasu turnaje, ve kterém porazila Meteor v přestřelce kola 4:2, bylo jasné, že šanci na titul si Nostra jen tak vzít nenechá. Klíčový zápas s Braníkem sice skončil nerozhodně 1:1 a Nostra ztratila překvapivě body i v zápase s Hardly, když drtivým závěrem dotáhla zápas k remíze 2:2, ale dvě těsná vítězství 1:0 jak s Baletem tak i Pacheco Padres v součtu Nostru k titulu nakonec posunuly. Po slabším prvním poločase sezóny, kdy byla Nostra až na čtvrtém místě, přišel skvělý finiš. V posledních 13 ti zápasech sezóny borci Nostry neprohráli, ztratily body jen za 5 remíz a cesta k titulu byla i díky tomu otevřená. Týmová hra, skvělý výkon Fedeho v brance, ke kterému přidal i vstřelený gól, podpořený perfektním výkonem Bakyho, který se stal hráčem kola, zisk třetího titulu po sobě, k tomu není třeba moc dodat, je potřeba hlavně pogratulovat.

Braník Boys

Přestože zopakovali loňské druhé místo, je to pro Boys určitě zklamání, protože měli osud ve svých rukách. Na úvod čtyřgólová kanonáda proti Hardly Athletic a poté remízový zápas s La Kosou 1:1 sice udrželi Braník na prvním místě, ale těsná porážka po velké bitvě s Meteorem 0:1 a remíza s Baletem v souboji o titul znamenaly rozhodující ztrátu. Vítězství v pohledném zápase s Padres 3:2 už pak ale bohužel pro Braník neřešilo nic. Po celou sezónu stabilní forma, pěkný kombinační fotbal, nejlepší útok i obrana soutěže, ani to nakonec nepomohlo. Stříbro je ale určitě ve správných rukou, stejně jako volba „Coufyho“ jako dalšího hráče kola.

Meteor Letná

Kdo by si po prohře hned na úvod v divokém zápase s Nostrou pomyslel na to, že budou žlutočerní ještě hrát o bronz? Jenže Meteor zvládnul všechny zbývající matche v turnaji vždy těsně vyhrát včetně důležitého vítězství 2:1 na Baletem, který překvapivě ztrácel a jsou z toho už tak trochu nečekaně stupně vítězů. Remízové prokletí bylo prolomeno, ztráta 6ti bodů na Balet se nakonec překlopila v bezpečný náskok 5ti bodů a nadšený a statečný kolektivní výkon ozdobil Meteor bronzem.

J.B.Balet

Z boje o titul z pozice třetího vzadu překvapivě nebylo nic a pouhý získaný bod nakonec znamenal i ztrátu téměř jistého 3. místa. Zlomovým snad byl už hned první zápas, derby ligy PNF, match s Padres. Porážka 0:1 v krásném ale pro Balet nešťastném zápase, když 3x zachránila Padres branková konstrukce a těsně před koncem i skvělý zákrok jejich gólmana tak trochu předznamenala, jak to tentokrát s Baletem bude. Nedařilo se dávat góly, po celou sezónu pevná obrana v čele s Jarkem inkasovala a na „baletky“ tak zbylo jen nepopulární 4. místo. I takový ale dokáže být fotbal.

Pacheco Padres

Padres nastoupili do turnaje ve staronové sestavě ve které se po dlouhé době objevil Hanz a bylo to hned znát. Přímočarý a rychlý fotbal v derby nechal ihned vzpomenout na předchozí úspěšné sezóny. V dalším zápase ale favorita zaskočili Hardly, Ziky si navíc nato nešťastně zranil kotník a hru Padres to evidentně poznamenalo. Následovaly dvě těsné prohry 0:1 s La Kosou a Meteorem a nakonec i další těsná prohra v napínavém zápase s Braníkem. Na vydařený start do sezóny bohužel Pacheco Padres v dalších kolech nenavázali a zbylo na ně v tabulce jen 5. místo.

Hardly Athletic

Poslední kolo se Hardly opravdu víc než povedlo. Kromě prvního nevydařeného zápasu s Braníkem přišla následně vítězství nad Padres a v posledním zápase večera i s Baletem, remíza s mistrovskou Nostrou nad kterou vedli „Atleti“ už 2:0 !!!, a těsná prohra 0:1 s Meteorem. To by určitě tipoval jen málokdo, i když není žádným tajemstvím, že Hardly prostě překvapení umějí nachystat. Navíc ale fotbal v jejich podání tentokrát hodně bavil, týmová souhra fungovala na výbornou a halou se nejednou při jejich akcích ozýval potlesk. Zápas s Nostrou byl asi nejnapínavějším utkáním dne. Škoda, že nebyla forma stabilnější, bodů by bylo určitě víc.

Sláva vítězům a čest poraženým!

Je za námi borci šest vydařených ligových sezón, 6 ročníků naplněných zápasy, ve kterých přednost dostávalo vždy gentlemanství, úcta k soupeři a přátelství i mimo hřiště. Byla to radost! Díky Vám Všem!

Jirka „krípa“ (Meteor Letná)