EMILOVNA 2014

publikováno 15.10.2014 (aktualizováno 27.10.2014)

EMILOVNA 2014:

Vzhledem k rozmělňování prezidentova literárního talentu (reporty za JBB, reporty z Cupu,špalky pod diskusemi, slova Prezidenta atd.) byl jsem požádán,abych mezi 12hodinovými směnami napsal neprodleně (čti: „Včera bylo pozdě“) report z události,která se naplno zapsala do ikonografie PNF, jako „Zikyho soustředění PNF“ AKA „Emilovna“.

Po řadě nešťastných příhod z letošního podzimu jsem se tentokrát těšil na soustředění PNF snad ještě víc, než obvykle, i když vzhledem k nabitému podzimnímu programu PNF, nemocem, zraněním a společenským událostem se několik zvučných jmen omluvilo.

Pátek 10.10.2014

Pátečníci (Juraj, Eugen, Pacička, Le2, Johny, Neal a J.B.) mají po 17h sraz v blízkosti prezidentské rezidence v ulici U Smaltovny.Scaffer dostal antibiotika, takže na sraz nedorazil:( Míša startuje svou Fiestu už v 17h a vyráží z Vinohrad po své ose. Juraj zapoměl domácí jabkovici, takže se stavujeme ještě na „Dolním Manhattanu“(a dobře děláme!) . Kolona se sice roztrhává a Pacičkův nekuřácký vůz jede napřed, ale na meeting pointu Na Placandě dorážíme plusmínus stejně, protože chlapci dostali od Zikyho za úkol vyzvednout po cestě ještě menší náklaďáček na equipment, za volantem s ním dorazil Neal.

Tma houstne, začíná poprchávat a kolona vyráží temným lesem směr Emilovna. Dorážíme za tmy, chaloupka svítí do tmy(Zikyho Zuzka zatopila a čeká na PNF Pátečníky:)

Výsadek, ubytování a spočinutí ve společenské místnosti. Probíhá degustace slovenských lihovin,vína a J.B.ho „ Archivního čůča“, které (světe div se) nikdo nechce dolít i amatérských výpěstků letošních zahrádek.Vítězem večera se stal slovenský calvados od Jurajova ujka.

Sobota 11.10.2014

Budíček kolem 9h , J.B. se mě snaží vyřadit z provozu kladením vlajky JBB přes povlečení, jaxe později ukáže, nepomohlo mu to;)

V syrovém ranním oparu připravují Pátečníci Forest Arenu na lesní fotbálek.Vztyčují se stožáry,věší se vlajky, nosí se branky, lajnuje se hřiště a očekává se příjezd Sobotářů.

A už jsou tady! Natěšený Kárl je poprvé na Emilovně a v pohnutí jen stěží hledá slova. Je tady!

Probíhá los trojic na fotbálek. Složení: The Kaštánci (Johny, Eugénius a Míša), The Rocks (Jarko, Neal a Ziky) a The Klacíčci ( J.B. , Juraj a Kárl).

Účastníci pochodu křivoklátskými lesy, jejichž trasa vedla přes Emilovnu byli překvapenými svědky 100% nasazení, boje s terénem i protihráči uprostřed říjnové divočiny.

Pořadí: 1. The Rocks 2.The Kaštánci 3.The Klacíčci

Poté se celá kohorta přesouvá na kurt za hájenkou a začíná připravovat hřiště na líný tenis. Hlavním koordinátorem se za chvíly stává Eugénio,který menežuje J.B.ho s provázkem a Wáguse s lajnovačkou. Náročný program vstupuje do své druhé fáze a Kája poprvé usíná.

Losují se dvojice na líný tenis.Složení: The Kaštánci 2.0 (Johny + Evža),Vlhký šlupky(J.B.+ Jarko),The Rocks 2.0 (Ziky + Zuza), Jetý Šišky (Neal + Míša), The Klacíčci 2.0 (Juraj + Wágus), The Lístečci (Kárl + JariCe) .Doufám,že je to správně, účastníci ať případně opraví nedostatky;)

Konečně doráží i Jarda a dozvídá se, že spoluhráče si musí vzbudit (může bejt ostatně rád,že jsme mu ho alespoň přikryli;) Naštěstí už je připraven k servírování luxusní malostranský guláš, který zvedne náladu všem.Mňam...

Začíná další dech beroucí bitva o body do Křivoklátského víceboje. Hrálo se celé odpoledne,až do soumraku,takže jen zmíním že všichni bojovali v rámci svých možností, viděli jsme několik sqělých individuálních výkonů i selhání, došlo i na neskutečné výměny a kreace (viz.foto z akce).

Vítězem se nakonec( po tie breakovém zkrácení turnaje pro tmu;) stali The Rocks 2.0.,druzí skončili The Kaštánci 2.0, dva sympaťáci, kteří i přes nenávistné projevy agresivního publika prohráli pouze s vítězi.

To už se, ale na venkovním grilu roztáčela show pana kuchaře, který byl součástí Zikyho produkce.Pečená kýta s celým stolem dresingů,salátu,zeleniny a pečiva , kterou profesionálně připravoval a svižně servíroval,100% profesionál, který zcela ovládl catering. Skvělá práce!

Po přesunu do společenské místnosti, se organizuje turnájek v HOCKEY DO, které mělo v povědomí PNF premieru loni, právě na Emilovně.

Bohužel nás musí opustit Míša, kterého endorfinový absťák žene do dalšího půlmaratonu, tentokrát myslím v Ústí a taky Ziky, který musí v noci splnit čestnou povinnost účastnit se kamarádovi rozlučky se svobodou v hlavním městě.

Hra se tentokrát rozehrává na dvou identických hřištích, která J.B. nechal vyrobit pro tyto příležitosti, dle legendárního vzoru.

Turnaj samotný si pamatuji mlhavě, došlo na pár kontroverzních slovních diskusí na téma stylu hry, došlo i na pár nečekaných výsledků, ale celkově panovala skvělá atmosféra a diskutovalo se i na kuřáckých seancích před lesovnou. Ráno jsem dokonce zjistil, že někteří hráči se probudili s tím, že včera vyhráli, ale pak zjistili, že prohráli apod. Když končíte poslední zápas kolem 2:30 je lepší nechat vyhlášení raději na ráno;))

Neděle 12.10.2014

Ráno se Emilovna probouzí do krásného slunečného dne. U stolu před chalupou sedí na sluníčku snídající PNFs v tričkách, nebo do půl těla a vypadají lehce zválcovaní, ale velmi spokojení.

V poledne přijíždí Ziky, který výrazem zapadá do společnosti a je na něm vidět, jak se dnes mladí muži svobody těžce vzdávají ;))

Neal přichází a předává Zikymu výsledky z HOCKEY DO i ostatních disciplín. Chvíle napětí a ...prezident nechce slyšet, prezident trucuje, prezident nechápe, prezident zavrhuje, prezident protestuje, ale je to tak...Emilátorem 2014 se stáva Johny!

Dojídáme, dopíjíme, dokuřujem, poklízíme, balíme, nakládáme, a pak ...i odjíždíme.

Na závěr bych chtěl Zikymu poděkovat za (opět) vynikající organizaci a produkci a všem zúčastněným za skvělej víkend bez signálu.

Doufám, že Emilovna bude i příští rok, protože já určitě pojedu! A co vy?;)

Johny Pacheco

facebook.com       vybrali.sme.sk vybrali.sme