Report s pozvánkou

publikováno 24.08.2014 (aktualizováno 31.08.2014)

~~I když počty přihlášených na dnešní trénink vypadaly dlouhou dobu slabě, příjemné počasí a blížící se cup přitáhl do Střešovic slušné množství hráčů. Na křižovatce Patočkovy a Střešovické jsem dokonce málem srazil Fedeho, který se řítil na své Vespě směrem k Tatranu.

Na hřišti se tedy podařilo sestavit tři týmy: bílý, červený a svítivě žlutý. V uvedených barvách nastoupili následující borci:

JBBalet – Kárl, JB, Luděk, Zlatan, Jarinen, Neal

Pacheco Padres – Johny, Ziky, Míša, Tomáš D, Ondra

Svítivý mix – Čeďák a kluci z baráku, Dan, Federico, Kuba

Hrálo se jako obvykle ve svižném tempu, s nasazením a s citem. Náš svítivý tým měl nejdřív potíže s rozestavením, protože všichni chtěli hrát vzadu, což úplně nefunguje. Jedinou jistou pozici měl Fede, který kvůli rekonvalescenci obsadil branku. V průběhu utkání se však naše hra zlepšila a systematizovala. Kluci od Čeďáka z baráku (Tomáš a pardon, zapomněl jsem) předváděli pohledný fotbal, Dan makal, Čeďák střílel na vodárnu a já jsem běhal kolem.

S touhle taktikou se nám podařilo udržet tempo se soupeři. Pokud mě neklame paměť, většina utkání byla vyrovnaná a žádný z týmů vysloveně nepřečníval. Z předvedených výkonů zaujala například Jardova klička do gólu, pohledná hra Tomáše D. okořeněná lišáckým gólem z voleje, technické finesy kluků z baráku (to by mě zajímalo, kde je ten barák) s několika pěkným střelami z dálky a samozřejmě Álova hra ve všech pozicích včetně brány.

Závěrečný zápas mezi Baletem a Mixem neměl jasného favorita a dlouhou dobu ani střelce. Když už na střešovický kopec začala padat tma, Čeďák zavřel oči a rozhodl, že náš svítivý tým odejde domů vítězně.

Nedělátorem tentokrát volím Tomáše D, a to za pohlednou a čistou hru, nejhezčí gól večera a také za celkově super zapojení do nedělních ladění. Skauti všech týmů se o Tomáše pravděpodobně porvou.

Po tradičním obsahu reportu tu mám ještě jednu pozvánku. Jak už jsem zmiňoval na ladění, příští sobotu od 16 hod. se v rámci mezinárodního kongresu odehraje přátelský zápas ve velkém fotbalu na stadionu Viktorie Žižkov. Jde o oddechovou hru v přátelském duchu, věk hráčů (a výjimečně i hráček – sympatická černoška ze Švédska:-) cca. 23 – 38 let, pod dohledem rozhodčího (Karlův syn Pavel). Přihlášených hráčů z kongresu je zatím cca. 20, hodilo by se střídání a je škoda nevyužít zadarmo velkej stadion. Proto vyzývám všechny, kdo mají zájem si zahrát a potrénovat před cupem na trávě, aby se přihlásili v diskusi níže.

Díky,

Kuba