Neděle bez obran

publikováno 01.06.2014 (aktualizováno 08.06.2014)

~~
Tak jsem se rozhodl, že nakonec překvapím a napíšu report já.

Musím nechat, že jsem měl příjemnej víkend zakončenej pohodovým fotbálkem. Bohužel  předem jsem věděl, že po včerejšku, kdy jsem vozil s tchánem písek, večer radil Střešovickým tenistům jak to mají hrát, aby postoupili do 2. Třídy (Lendl proti mně hadr) a dnešnímu rannímu „plavaní“ s Eliškou, že toho moc nenaběhám.

No ale od začátku, když jsme se všichni sešli:
Balet: JB, Karl, Lu, Ala, Čedák, Jarin, Dan (kouč na lavičce Wagus)
Padres: Johny, Miša, Riky, Jura, Skafer, Ziky a Kuba z nostry

Po nezbytném vykonání potřeby snad všech červených se konečně začalo hrát.
 Prvním pět minut bylo ze strany bílých opravdu exelentních – myslím, že jsme červeným vůbec nepůjčili balon a spálili tak tři tutovky. Pak, minimálně jak jsem očekával u sebe, mi došel dech – ale popravdě přišlo mi, že došel všem bílým kromě Dana a JB.

No rozhodně se červení  zvedli a jestli se nemýlím bylo po hoďce skóre cca 5:2 a z mého pohledu zcela zaslouženě. Nejenom, že  Padres hráli svůj standard, ale Balet  tentokrát zcela rezignoval na obranu a nechal vyniknout brankaře – bohužel  jsme poněkud zapomněli, že v brance není  Jarko, ale standardní díry z poleJ.  To, že skóre tou dobou nebylo vyšší ve prospěch červených bylo hlavně tím, že řešení situací 3 na brankaře, řešili snad všichni červení luxusní střelou nad, vedle nebo do tyče branky. A to, že skóre bylo takové jaké bylo byla z velké části i moje chyba, protože min na dva góly jsem Padres nahrál já.

Bílí měli také občas solidní šance, ale pálili jsme je taky solidně. Jen u nás tak nějak opačně v situaci 3 na brankáře jsme si tak dlouho nahrávali, až jak to myslím okomentoval Karl po zápase, přišla nejenom první, ale i druhá vlna obránců.
No rozhodně to skončilo myslím 10:6 pro červené.

Druhý zápas se celý nedohrál při stavu 2:2 přišel na řadu zlaťák. Šance na ukončení byly na obou stranách, bohužel pro nás se jich nakonec lépe zhostili Padres.

Můj dojem je, že dnešní  ladění bylo hodně ovlivněné tím, že bylo po ligovém kole a všichni si to chtěli asi hlavně užít bez většího stresu.

Adeptů na Nedělejtra bylo samo hodně, kluci z Baletu schválně nechtěli psát report. Hlavně Karl a JB se po zápase celkem cítili jako silní adepti – oba zahráli svůj skvělý standard. Ale já dneska dávám Míšu – byl všude vpředu, vzadu a mě prostě připadal jako rozdílový hráč.

Čedák